Kimyasal Gübre

Agrom Tarım | Klordioksit

Klordioksit

Kullanımı toprak ve yeraltı suyu iyileştirmesine de katkıda bulunabilir. Ana odak, bitkilerin direncini güçlendirmek mikroorganizmaların üremesini ve zararlı etkileri için önlem almaktır. Topraksız tarımda kullanılan suyun kalitesi için çok önemlidir. Suyun pH değerinin dengelenmesi ve sertliğinin giderilmesi gerekmektedir. Zararlı mikroorganizmalardan arındırılmış su ile yapılan tarım ve bitki yetiştiriciliğinde verimli ürün alınmaktadır. Seralarda çok yüksek oranda bulunan nemli hava, bakteri yaprak ve gövde hastalıklarının gelişmesi için rahat bir ortam oluşmaktadır. Sera iklimi hastalıkların gelişimi için en ideal ortam olmasına rağmen, herhangi bir olumsuzluğa izin vermeden ideal bir yetiştiricilik yapılabilir. Sera içerisindeki üretim yastıklarının, kullanılan malzemelerin ve yetiştirme ortamı olarak kullanılan harç malzemelerinin ve suyun dezenfekte edilmesi gerekir. Dezenfeksiyon çalışmaları sağlıklı bir üretim için gereklidir. Dezenfeksiyon yapıldıktan sonra da yapılması gereken dezenfeksiyonun etkinliğini korumak veya etkinlik süresini artırmaktır. Alınacak önlemler: dezenfekte edilen sera toprağının kirlenmemesi için seralara dezenfektanlı paspaslara basılarak girmek, dezenfekte edilmiş seralarda kullanılacak her türlü aleti, dezenfekte ettikten sonra kullanmak, sulama sularının bitki patojenlerini içermemesine dikkat etmektir. Yüksek derecede okside edici bir maddedir ve dezenfeksiyon için 5 dakika yeterlidir.
Klor dioksit (ClO2) dört pozitif oksidasyon değerliğinde klor bileşiğidir ve suda eriyen bir gazdır. Solarizasyon dezenfeksiyon ve su dezenfeksiyonunda Geniş bir pH aralığında (pH: 6-10) aktivite gösterir. Etki spektrumu geniştir. Kullanım için sunulan konsantrasyonları ile yüksek derecede dezenfeksiyon 5 dakikada elde edilir, sporosidal aktivite için 10 dakika temas süresi gereklidir. 
Uygulama: kullanım sırasında aktif hale getirilir .Yoğunluk ve temas süresi arttıkça korozif etkileri fazlalaşır. Bu nedenle etkin konsantrasyon ve temas sürelerine uyulmalıdır solunum sistemi, göz ve mukozalarda tahrişe neden olur. Ambalaj: 1lt-5lt

pH DÜŞÜRÜCÜ TOPRAK DÜZENLEYİCİ
Aktif madde : Klor dioksit (CAS No. 10049-04-4) : % 0,3 (w/w)

Kullanım Yeri Uygulama Şekli Uygulama Süresi Kullanım Dozu
Genel kullanım suyunda Dozaj pompası ile Sürekli 70 ml/ 1000 lt su
Sulama Suyu Damlama sulama sistemi ile bitki köküne 150ml,250 ml/1000 lt su
Sulama suyu Sisleme sistemi ile bitkiye üstten uygulanır 700ml,1500ml/1000 lt su
Damlama sulama sistemi ile bitki yokken 1lt,2lt/100lt su
Agrom Tarım | Ürün Elementleri

Ürünün Adı: Klordioksit

Ürünün İçeriğindeki Elementler

İndirilecekler


Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.  İletişim Formu

Agrom Tarım Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

AGROM TARIM

Firmamız kuruluş yıllarından beri kurumsal hedefi her zaman dürüst, güvenilir bir şirket olarak faaliyetlerini büyüyerek sürdürmek ve Türk çiftçisine daima en kaliteli hizmetleri sunarak tarım sektöründe bilinirliği yüksek, güçlü bir isim olarak yer almaktır.

Abone Ol

Güncellemeler ve kaynaklardan haberdar ol

Bizimle iletişime geçin

Created with Mobirise - Get more