Kimyasal Gübre

Agrom Tarım | Kalsi Bor

Kalsi Bor

Ürün içerik ve özellikleri: AGROM KALSİ-BOR , bitki hücre duvarını sertleştirir, apikal meristem dokularının gelişmesini sağlar, kök gelişimini ve çiçeklenmeyi
arttırır. AGROM KALSİ-BOR hücre duvarının ara lamellerinde bulunur, pektik zincirin çapraz bağlantı oluşturması nedeniyle hücre duvarlarının sertleşmesini ve güçlenmesini sağlar. Noksanlığında sürgün ucu büyümesi durur, sürgün uçlarında kuruma gözlenir. Domates, biber ve patlıcanda çiçek burnu çürüklüğüne, elma ve armutta acı beneğe, şeker pancarında uç yanıklığına ve kereviz ve brüksel lahanasında meyve içi kahverengileşmesine neden olur. Kalsiyum noksanlığı görülen bitkilerin dokuları ve meyveleri yumuşaktır, raf ömrü kısadır. Kök gelişimi zayıftır ve bitkinin hastalık, zararlı ve stres koşullarına karşı dayanıklılığı azdır. AGROM KALSİ-BOR bitkiye ihtiyacı olan kalsiyumu takviye ederek tüm bu problemlerin ortadan kalkmasını sağlar. Ayrıca içeriğindeki yeterli miktardaki bor ile bitkide hücre bölünmesini arttırır. Bitkinin çiçek açmasını ve polenin çimlenmesi çabuklaştırır, dolayısıyla döllenmeyi sağlar. Bu durum direkt olarak meyve tutumuna ve verime yansır.
Ambalaj: 1-5 10 Lt

Garanti Edilen İçerik% (w/w)
Suda Çözünür Kalsiyum Oksit (CaO)
Suda Çözünür Bor (B)
15
0,2
Agrom Tarım | Ürün Elementleri

Ürünün Adı: Kalsi Bor

Ürünün İçeriğindeki Elementler

İndirilecekler


Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.  İletişim Formu

Agrom Tarım Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

AGROM TARIM

Firmamız kuruluş yıllarından beri kurumsal hedefi her zaman dürüst, güvenilir bir şirket olarak faaliyetlerini büyüyerek sürdürmek ve Türk çiftçisine daima en kaliteli hizmetleri sunarak tarım sektöründe bilinirliği yüksek, güçlü bir isim olarak yer almaktır.

Abone Ol

Güncellemeler ve kaynaklardan haberdar ol

Bizimle iletişime geçin

Site was created with Mobirise themes