Kimyasal Gübre

Agrom Tarım | Damlama Açıcı

Damlama Açıcı

Damlama Açıcı, hem bitkiler için bir azot kaynağı hem de asit özelliğinden ötürü bir pH düşürücüdür. Azot kaynağı olarak, bitkinin vegetatif gelişimi üzerine etkilidir. Bitkinin yeşil aksamının gelişimini teşvik eder, daha yeşil ve gür olmasını sağlar. pH düşürmek için uygulama: damlama sulama sezonu boyunca 2-3 haftada bir dekara 1 lt. gelecek şekilde uygulama yapılmalıdır. Damlama sulama yöntemiyle gübreleme yapılan damlama borularında zamanla meydana gelen tıkanmaları gidermede kullanılır. Ülkemizdeki Sulama suları genelde çok kireçli olduğundan damla sulama yapılan borular zamanla tıkanır ve görevini yapamaz hale gelir. Bu tıkanıklığı açmak için asit kullanılması gerekir. Ayrıca sulama sisteminde filtre kullanılmasına rağmen filtrelerden geçen pislikler toplanarak tıkanmaya neden olmaktadır. Tıkanma sonucu sulama sistemi stabil çalışmaz. Buna benzer olumsuz etkenlerin çözümü için asit kullanılmalıdır.
Uygulama: Damlama sulama sezonu boyunca 2-3 haftada bir dekara 1 lt. gelecek şekilde uygulama yapılmalıdır. Sisteme asit verilmeden önce, damlama borularının hatsonlarını açıp içerisindeki tortulu su akıp temiz su gelene kadar beklemeli ve tekrar hatsonunu kapatmalıdır, daha sonra 30 dakika süre ile asit verilmelidir. Asit uygulamasından sonra borularda asitli su kalmaması için sulama sistemi su ile yıkanarak iyice temizlenmelidir. Ambalaj: 1lt-5lt

pH DÜŞÜRÜCÜ DAMLAMA AÇICI
Aktiv madde:Nitrik asit (CAS No.7697-37-2) % 55 (w/w)

Kireç çözücü ve damlama açıcı olarak tavsiye edilir
Uygulama sulama sezonu boyunca 15-21 günde bir,1 dekara 1 lt gelecek şekilde yapılır. Sisteme asit verilmeden önce ,çalışma basıncına ulaşıncaya kadar temiz su verilir. Daha sonra yarım saat süre ile asit verilir. Ardından borularda asitli su kalmaması için yeterli miktarda (tarla durumuna göre en az yarım saat) temiz su akıtılır.
Agrom Tarım | Ürün Elementleri

Ürünün Adı: Damlama Açıcı

Ürünün İçeriğindeki Elementler

İndirilecekler


Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.  İletişim Formu

Agrom Tarım Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

AGROM TARIM

Firmamız kuruluş yıllarından beri kurumsal hedefi her zaman dürüst, güvenilir bir şirket olarak faaliyetlerini büyüyerek sürdürmek ve Türk çiftçisine daima en kaliteli hizmetleri sunarak tarım sektöründe bilinirliği yüksek, güçlü bir isim olarak yer almaktır.

Abone Ol

Güncellemeler ve kaynaklardan haberdar ol

Bizimle iletişime geçin

Created with Mobirise - Get now